داشتن پلنر به درد همه افراد میخوره؟ معایب خرید پلنر

مقالات

گاهی شما شبانه روز تلاش می‌کنید؛ می‌دوید، سختی می‌کشید، کم می‌خوابید و از همه تفریحات خود می‌گذرید به امید آنکه موفقیتی عظیم به دست آورید. اما چیزی که نصیب شما می‌شود فقط شکست است. در این زمان است که یاد جملاتی که در کانال ها و سایت های انگیزشی خوانده اید می افتید. با خود میگویید من که تلاش کردم پس چرا نشد…

نا امیدی

به عقب برمی گردید و نقشه راه را دوباره بررسی می کنید. فکر می کنید که شاید در برنامه ریزی دچار مشکل هستید. در این زمان است که دوباره در دام تبلیغات فروش پلنر و روش های برنامه ریزی می افتید. درست است که برنامه ریزی بسیار مهم است. اما آیا واقعا برنامه ریزی و داشتن پلنر به درد همه افراد می خورد؟ پس قبل از اینکه اقدام به خرید پلنر کنید و خرجی روی دست خودتان بگذارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

امروزه روش های برنامه ریزی  و هدف گذاری بسیار زیاد شده اند. اما متاسفانه در تبلیغات انبوه سایت های انگیزشی که هر روز از یکی از روش ها به عنوان بهترین روش یاد می شود، هدف اصلی برنامه ریزی گم شده است. گاهی هم مخاطبین به جای اینکه مفهوم اصلی یک روش را بگیرند آنقدر گرفتار حواشی می شوند که از هدف اصلی آن روش برنامه ریزی دور می شوند. مثلا در استفاده از روش بولت ژورنال، آنقدر به زیبایی و استفاده از طرح ها و رنگ ها تاکید می شود که فرد گاهی چندین ساعت فقط صرف نقاشی کردن یک صفحه از دفتر می کند. در صورتی که هدف اصلی خالق روش بولت ژورنال قطعا چنین چیزی  نبوده است.

  • اگر در هدف گذاری دچار مشکل هستید، خرید پلنر به درد شما نمی خورد.

قطعا تا زمانی که شما یاد نگیرید که به طرز صحیح هدف گذاری کنید، خرید پلنر کاری بسیار بیهوده است. اگر هنوز هدف شما معنایی در زندگی شما به وجود نیاورده است پلنر به کار شما نمی آید. اگر هنوز مثل دوران کودکیمان هدف گذاری میکنید، مثلا که چون دوستمان می خواست خلبان بشود ما هم میگفتیم باید خلبان بشویم، ابتدا باید در مورد هدف گذاری بیشتر بیاموزید. اگر هدف های مبهم مثل اینکه من می خواهم پولدار بشوم دارید  برنامه ریزی به درد شما نمی خورد. اگر هم اهداف سطح پایین دارید که اصلا نیازی به برنامه ریزی و یا خرید پلنر ندارید چون اهدافتان  به راحتی قابل دستیابی است.

  • اگر اهدافتان را پایش و پیگیری نمیکنید، خرید دفتر برنامه ریزی به درد شما نمی خورد.

اگر فکر میکنید که تنها انتخاب هدف درست مهم است و هدف ها نیاز به پیگیری ندارند و همین که انتخاب شوند و صرفا حرکتی در آن مسیر کنیم کافی است، خرید پلنر برای شما کاری بیهوده است. شاید درنگاه اول فکر کنید که شما جز این دسته نیستید اما تحقیقات نشان داده  که اکثر افراد پس از مدت کمی که دنبال هدف خود هستند، به طور ناخودآگاه دوست دارند  دوباره به زندگی عادی برگردند. جالب آنجاست که افراد این مدل دست کشیدن از اهداف را دوست دارند زیرا انگ تلاش نکردن از آنها برداشته می شود و در عین حال میگویند که من تلاش کردم اما نشد. اگرچه در جایی درون وجدانشان می دانند که چنین نیست.

در مثالی که در ابتدای مقاله زدیم، شاید شما در روز اول، هدف گذاری را به طرز صحیحی انجام داده باشید و همه تلاشتان را هم برای رسیدن به هدفتان انجام دهید اما مشکل این است که پیگیری در به روز کردن هدف خود نکرده اید. با گذر زمان خیلی چیزها عوض شده و شما نیز آن آدم سابق نیستید. شاید اولویت های زندگیتان تغییر کرده باشد.

  • اگر دقیقا نمیدانید که موقعیت فعلیتان در زندگی چیست، خرید پلنر به درد شما نمی خورد.

شما تا ندانید که الان کجا هستید، چگونه می توانید مقصد خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. تعیین دقیق موقعیت فعلی زندگی مهترین بخشی است که متاسفانه در اکثر روش های برنامه ریزی نادیده گرفته می شود.

بنابراین قبل از خرید پلنر، مطمئن شوید موارد بالا را رعایت می کنید. داشتن پلنر بسیار خوب است اما  نحوه استفاده از آن مهمتر است. متاسفانه این روزها بیشتر پلنر ها بجای اینکه از روش های برنامه ریزی مثل بولت ژورنال درست استفاده کنند بیشتر شبیه دفتر نقاشی شده اند. پلنرها قرار است  در مدیریت زمان به کمک ما بیایند نه اینکه وقت ما را برای نقاشی و رنگ کردن بگیرند.

آی لایف پلنر، سعی کرده که با استفاده از جدیدترین متدهای طراحی زندگی،  برنامه ریزی و پایش اهداف و تلفیق این روش ها با روش بولت ژورنال، پلنرهای باکیفیتی در اختیار شما قرار بده. جهت خرید پلنر های روزانه و هفتگی کلیک کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.